Kognitívny tréning
Koncentrácia
Matematické úlohy
Slovné úlohy
 
Milí priatelia, vitajte v programe Kognitívny tréning!

Tento program je určený ľuďom, ktorí trpia miernou formou Alzheimerovej choroby. Toto ochorenie prináša v každodennom živote ťažkosti s pamäťou a komunikáciou. Pamäť, reč, schopnosť počítať a logicky myslieť patria medzi kognitívne schopnosti sídliace v našom mozgu. Jednoduché matematické výpočty či slovné cvičenia aktivujú nervové bunky a zlepšujú celkový výkon mozgu. Zapájajú mozog účinnejšie než akákoľvek iná činnosť. Okrem toho sa dá predpokladať, že podporujú liečbu a v neposlednom rade môžu spomaľovať postup ochorenia.

Ponúkame Vám tréningový program, ktorý tvoria praktické cvičenia rozdelené do niekoľkých kategórií a úrovní. To umožňuje vybrať si cvičenie a stupeň náročnosti, ktorý Vám najviac vyhovuje. Pre cvičenie je ideálne, ak si vymedzíte ideálny čas, najlepšie v dopoludňajších hodinách. Dobrá schopnosť sústrediť sa je dôležitá, preto odporúčame začať tréning vždy aspoň jedným koncentračným cvičením.

Samozrejme, okrem pravidelného mozgového tréningu nezabúdajte na svoje záľuby, pohyb na čerstvom vzduchu a stretávanie s rodinou a priateľmi.

Želáme Vám veľa úspechov, ale hlavne príjemne strávených chvíľ pri trénovaní. Pre vstup ku konkrétnym cvičeniam zvoľte kategóriu naľavo.

Katarína Karoľová, Mária Čunderlíková

Táto práca bola podporovaná Agentúrou na podporu
výskumu a vývoja
na základe zmluvy číslo APVV-0621-07.
© Centrum MEMORY n.o., 2010
created by VACOsk

Všetky práva vlastníkov autorských práv k dielu sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu média je bez písomného súhlasu majiteľa originálu zakázané.
Testované a nastavené na internetové prehliadače: Mozilla 3.0.19, Chrome 8.0, Internet Explorer 8.0