Tohtoročná informačná kampaň Spolu proti demencii má vyvrátiť  mýty o demencii a odstrániť predsudky o pacientoch s Alzheimerovou chorobou. Jej súčasťou je vytvorenie novej webstránky o demenciách, ktorá na Slovensku dosiaľ chýbala. Je určená nielen pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoju pamäť a chcú sa vyhnúť ochoreniam mozgu, ale aj pre samotných pacientov či rodinných opatrovateľov. Nech sa páči, kliknite a dozviete sa všetko o demenciách na jednom mieste:

www.spoluprotidemencii.sk

 

Najčastejšie mýty o Alzheimerovej chorobe a pacientoch:

  • Zabúdanie je prirodzenou súčasťou starnutia.
  • Pacient s Alzheimerovou chorobou mentálne upadá a nedá sa s tým nič robiť.
  • Ľudia s demenciou sú nepokojní až agresívni.
  • Alzheimerova choroba sa týka len starých ľudí.
  • Demencia znamená izoláciu pacienta a jeho rodiny.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR - v rámci účelovej dotácie na podporu duševného zdravia na rok 2015.

 

Čo o nás povedali iní...

"Na záver sa vám chcem poďakovať za všetky tie roky profesionálnej starostlivosti, tiež za každodenný úsmev na tvári venovaný mojej mamine."

S.O., dcéra klientky z denného pobytu

 

"Vyjadrujem vám, všetkým úžasným zamestnancom, moju veľkú vďaku a úctu! Vaša práca nie je síce na spoločenskom výslní, ale pre ľudí je rozhodne potrebnejšia a cennejšia ako "smotánkové celebrity!"
F.H., syn klientky z denného pobytu

 

"Najdôležitejšia na svete je láska a ja Vám zo srdca ďakujem, že ju môjmu ockovi denne dávate."

Z.B., dcéra klienta z denného pobytu

 

"Chcem Vám poďakovať za krásnu prednášku, ktorá mi dala veľa poznatkov, ale hlavne som nadšená z toho, čo všetko sa dá robiť s ľuďmi postihnutými Alzheimerovou chorobou. Veľmi sa mi páči práca s touto skupinou ľudí a keď človek vidí, že dokážu byť šťastní i v ich svete, tak to je myslím odmena za všetko!!! :) :) :)

Z.P., účastníčka konferencie

 

"Najdôležitejšiu vec, ktorú som v živote urobil bolo, že som objavil MEMORY."

F.K., dlhoročný účastník tréningov pamäti

 

"Pracovné zošity ktoré som si u Vás objednala pre maminku sú vynikajúce. Sú pre našu rodinu úžasnou pomôckou, tréning pamäte ju začal baviť, chcem Vám touto cestou, celému kolektívu poďakovať a to veľmi,veľmi,veľmi...

Ľ. D., dcéra

 

Ďalšie názory a referencie