Moja 82 ročná mamička bola sebestačná do septembra 2010. Ráno išla k lekárke a domov jej už pomáhali cudzí ľudia, lebo nevedela kde je. Od tej doby sa trápime obe, ale hlavne ja. Neverím že to prišlo tak zrazu a neviem ako ďalej. Bývame v Snine a o jej chorobe sa dozvedám len z internetu. Mávam depresie, som invalidná a preto prosím o radu, ako sa k mamke správať, či sa dá niečím pomôcť v tomto štádiu ochorenia. Mamka nepozná ľudí, nevie trafiť na toaletu, je schopná sa umyť v toaletnej mise no a ja som na nohách každú chvíľku, keď počujem jej hlas alebo v noci klope palicou, čo sa snaží nájsť toaletu. Ja som si svoje problémy liečila unikom na záhradku, teraz som väzeň, pretože ju nemôžem ani na chvíľku nechať, lebo už ma hľadá. Vopred ďakujem za každú radu.

Dobrý deň, Vaša mamička je vážne chorá a je nevyhnutné vyšetrenie a liečba u psychiatra. Z Vašej strany je dôležité poskytovať jej neustále podporu a snažiť sa jej rozumieť.

V prípade, že budete mať stanovenú Alzheimerovu chorobu psychiatrom, môžete nám napísať a my Vám pošleme informačné brožúry, prípadne Vám poradíme, ako sa správať k takto chorému pacientovi. Každú stredu popoludní (od 17:00 do 20:00 hod) môžete bezplatne získať radu na Infolinke Alzheimerovej choroby. Stačí vytočiť číslo 0800 15 77 77.