Verejná zbierka na pomoc ľuďom s Alzheimerovou chorobou bola ukončená k 30.06.2015. Podarilo sa vyzbierať 5 578,77 eur. Všetkým darcom srdečne ďakujeme! Záverečná správa TU.

 

Galavečer XIX. ročníka konferencie Slovak Retail Summit 2015 pod názvom HVIEZDY RETAILOVÉHO NEBA sa uskutočnil dňa 21.4.2015 o 19.00, hlavná sála, hotel Holiday Inn v Bratislave. Na podujatí odovzdal generálny riaditeľ spoločnosti MasterCard Miroslav Lukeš správkyni Nadácie MEMORY šek v hodnote 1 000 EUR  na podporu pomoci ľuďom s Alzheimerovou chorobou.

retail summit

 

Oslávili sme 20. rokov Nadácie MEMORY!

V utorok 18. novembra 2014 v Dóme sv. Martina v Bratislave zneli známe vianočné melódie v podaní Miroslava Dvorského a jeho hosťa - hudobného telesa Hilaris chamber orchestra, ktoré sa predstavilo pod taktovkou Rastislava Štúra. Benefičný koncert sa konal pri príležitosti osláv 20. výročia založenia Nadácie.

Viac informácií nájdete TU.

Koncert podporili naši partneri:

partneri_koncert

 

 

29.4.2014 sa v bratislavskom Ateliéri Babylon konal Galaveobchodnik_roka1čer s názvom "Čo nové na retailovom nebi", ktorý bol súčasťou dvojdňovej konferencie Slovak Retail Summit. Počas večera boli odovzdané ocenenia ako uznanie práce obchodníkov formou vyhlásenia výsledkov jednotlivých kategórií: 8. Ročník Merkúrovho rádu, 4. ročník Múza Merkúra a 1. ročník MasterCard Obchodník roka. Generálny riaditeľ tejto spoločnosti Miroslav Lukeš odovzdal šek v hodnote 2000 EUR do rúk správkyne Nadácie MEMORY Alžbete Veselej na dobudovanie Centra MEMORY. Akciu moderovala Adela Banášová a Roman Bomboš. Vystúpili umelci: Alex Dovis - maľba svetlom, šansonierka Alena Čermáková.

 

RTVS zahájila nový projekt Advent 2013, v rámci ktorého sa odprezentovalo 15 neziskových organizácií na 15 adventných koncertoch. Aj Nadácia MEMORY bola zaradená medzi tieto organizácie a dňa 12. 12. 2013 o 19:30 hod sa konal adventný koncert RTVS a Nadácie MEMORY v Komárne. Pre Nadáciu MEMORY spieval Otto Klein a prezident Nadácie Miroslav Dvorský. Koncerty boli vysielané počas adventného obdobia v pracovné dni vždy o 20:00 hod na Dvojke.

 

koncert_2013

Dňa 24. 10. 2013 sa v Koncertnej sále Slovenského rozhlasu konal koncert pri príležitosti  15. výročia Britskej obchodnej komory na Slovensku, na ktorom  jej predstavitelia John Barter a Livia Eperjesiova odovzdali šek v hodnote 5000 EUR prezidentovi Nadácie Miroslavovi Dvorskému a správkyni nadácie Alžbete Veselej. Finančné prostriedky sa použijú na podporu aktivizácie ľudí s Alzheimerovou chorobou a na dobudovanie Centra MEMORY. Dar bol znásobený o dobrovoľnú charitatívnu zbierku od účastníkov koncertu (ďalších  1755,45 EUR). Za poskytnutý dar úprimne ďakujeme.

 

 

V SÚČASNOSTI PODPORUJEME...

  • Projekt "Budovanie kontaktných miest Slovenskerehabilitacna zahradaj Alzheimerovej spoločnosti" pokračuje vyhlasovaním nových informačných bodov a kontaktných bodov. Viac info tu.
  • Projekt "Dobudovanie Centra MEMORY" pokračuje realizáciou modelovej rehabilitačnej záhrady pre ľudí s Alzheimerovou chorobou. Viac info tu: Vízia MEMORYparku.