logo

 

 

 

 

 

 

 

 

V septembri sme si pripomenuli Svetový mesiac Alzheimerovej choroby. Alzheimerove spoločnosti na celom svete povzbudili ľudí, aby sa naučili včas odhaliť príznaky demencie a aby nezabúdali na svojich blízkych, ktorí trpia demenciou a na tých, ktorí už zomreli. Hoci má septembrová kampaň čoraz väčší dosah, dezinformácie a negatívne asociácie spojené s demenciou naďalej predstavujú globálny problém.

 

Najdôležitejším podujatím v rámci tohtoročnej kampane na Slovensku bola nepochybne 7. medzinárodná vedecká konferencia - 17. - 18. septembra 2015 v Garni G Hoteli na Košicej 52 v Bratislave. Na konferencii si mohli odborníci angažujúci sa v starostlivosti o ľudí s demenciou vymeniť svoje skúsenosti a vypočuť si o nových trendoch v nefarmakologickej liečbe Alzheimerovej choroby z úst zahraničných aj domácich hostí.

Fotogaléria z konferencie je prístupná na našej facebookovej stránke.

 

Po prvýkrát sme mali možnosť zúčastniť sa športovo-charitatívnej akcie Tvrďák na Divokej Vode v Čunove. Postavili sme vlastný bežecký tím, v ktorom nás reprezentovalo 7 bežcov, ale tiež dobrovoľnícky tím, ktorý pomáhal s organizáciou podujatia.Okrem osobných víťazstiev každého z bežcov sme zvíťazili aj vo funraisingu v rámci Dobrého Tvrďáka a získali sme od Dobrej Krajiny výhru 250,00 eur, ktorá poputuje na podporu ľudí s Alzheimerovou chorobou v rámci nášho projektu Alzheimerspace.

Viac informácií a fotografie z Tvrďáka si môžete pozrieť v našom článku na DobrejKrajine.sk.

 

Každé 4 sekundy pribudne 1 pacient s demenciou - prečítajte si viac v tlačovej správe k Svetovému mesiacu Alzheimerovej choroby